Haber

Hamas, İsrail’le rehine görüşmelerinin askıya alındığı yönündeki haberleri yalanladı

GAZZE, 13 Kasım (Xinhua) — İki Hamas yetkilisi, rehinelerin ve tutukluların serbest bırakılması için İsrail ile müzakerelerin askıya alındığı yönündeki haberleri yalanladı.

Pazar günü isminin açıklanmaması kaydıyla Xinhua’ya konuşan Hamas kaynağı, İsrail’in Gazze’deki hastaneleri hedef alması nedeniyle grubun müzakereleri askıya aldığına dair basında çıkan haberlere atıfta bulunarak, “Bu konu hakkında hiçbir şey duymadım” dedi.

Tutuklulardan sorumlu Hamas yetkilisi Zaher Jabarin, Xinhua’ya yaptığı açıklamada, “Gazze’deki rehinelerle ilgili uygun güvenlik ve saha koşullarının sağlanması halinde anlaşma yapmaya açık olduklarını” söyledi.

Aynı günün erken saatlerinde basında yer alan haberlerde, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki Şifa Hastanesi’ne yönelik saldırıları nedeniyle Hamas’ın rehine görüşmelerini askıya aldığı belirtildi.

Hastanede tedavi gören hastalar ve yeni doğan bebekler olmasına rağmen İsrail askerleri, son iki gün içinde hastaneyi yoğun bombardımanla kuşattı. İsrail, Hamas’ın hastaneyi askeri operasyonları için kılıf olarak kullandığını iddia ederken, Hamas bu suçlamayı reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu